příprava na fotografování

U fotografování je velmi důležitá příprava. Není tedy dobré ji podcenit. Na fotografiích je občas vidět i to, co pouhým okem běžně přehlédneme.

Praktické rady a typy pře fotografováním, vám pomůžou připravit se tak, aby jste měla vše podle vašich představ.

jak se připravit?

nehty

- nezapomeňte na manikúru a pedikúru

- ideálně ladit do neutrálních tonů, případně nadčasová červená. Kamínky, aplikace a výrazné ultra moderní barvy jsou někdy kontraproduktivní a na fotografiích hodně výrazné.

vlasy

- umyjte si hlavu den před fotografováním, při úpravě tak nebudou elektrizovat.

- případné "odrosty" budou na fotografií výraznější, proto raději bez nich

pokožka

- fotíme- li odhalené fotografie nezapomeňte na důslednou depilaci míst které budou vidět

- pokožku si hydratujte a před samotným ocením se cíleně nevystavujte slunci ani soláriím. Spálená ramena nebo výrazně červený výstřih by působil rušivě.

co si zabalit s sebou?

Výběr oblečení se odvíjí od typu fotografování a požadovaného výsledků vašich fotografií.Doporučuji oblečení se strukturou, což je např. krajka nebo vzhled ručně pleteného. Vhodné jsou halenky, svetry, šaty,. Nebojte se přibalit něco, co máte buď hodně na těsno (sako, košile) nebo právě velikost větší než oblékáte (svetr, košile). Efektně vypadají i odhalená ramena.

barvy

- obecně světlé barvy oblečení působí jemně a fotografie následně působí příjemným dojmem.Doporučuji - bílá, krémová odstíny v pastelových tonech, vínově, lahvově zelená, hnědá, modrá, atd. Zde prosím sladit i spodní prádlo. Pokud naopak chcete výsledný efekt více "nejemný" nebojte se černé (ideálně strukturované, průhledný šifon a krajka) Vyhněte se prosím potiskům a reklamním značkovým nápisům - působí na fotografiích rušivě bez ohledu na věk.

boty

- při fotografování v obuvi dbáme na sladění ke zbytku oblečení, není nutno se vždy fotit v botách. Pokud si boty přinesete, měly by být čisté. Vysoké podpatky opticky krásně prodlužují nohu.V atelieru máte k dispozici dostatečnou zásobu k výběru.

šperky

- na fotografiích vypadají lépe šperky výrazné, jemné tenké řetízky nedoporučuji. je lépe fotit bez nich. V atelieru máte k dispozici dostatečnou zásobu k výběru.

glamour

- přibalte to nejlepší spodní prádlo co máte. Krásně vypadá krajka. Doporučuji

více variant souprav - podprsenka a kalhotky nejen střihem, ale i barvou. Kalhotky klidně ve více variantách (tanga, brazilky,...) a pozor na velikost. při "menších" číslech se nepěkně zařezávají.

Dále pak župánek, lehounký, černý, krémový. Nejlépe vypadá, když sjednotíte barvu spodního prádla, župánku a punčoch. Máte-li podvazky, vezměte s sebou.

Volný svetr co padá přes rameno, krajkové body, sexy košilka a krajka ve všech podobách.

Intimní portrét

- s sebou prosím světlé a tmavé spodní prádlo - ideálně soupravy a volné oblečení - propínací svetr, cardigan do kterého se můžete zabalit, pěkně může vypadat i volná pánská košile, ... cokoliv vás napadne a v čem se budete cítit krásně žensky a je Vám blízké.

pohodlí

- doporučuji si přibalit bačkory, které Vám zaručí pohodlí v průběhu převlékání.

I župan Vám může přijít vhod.

kam dorazit?

- adresa atelieru: Bartošova 45, Zlín OD Modus - 4.patro výtahem

- parkování přímo před atelierem Bartošova, nebo ulice Zarámí ( hned vedle náměstí) dále na možno parkovat v nákupním centru Zlat Jablko. Parkování v centru města je zpoplatněno.

jen váš den

pojďte si ho užít

Ateliér:

Telefon:

Mail:

foto@janahavlickova.com

608 735 530

Bartošova 45

760 01 Zlín

(od Modus 4.PATRO)